O konferencii

Festival o Bratislave určený pre všetkých jej obyvateľov. Prinesie do ulíc odborné diskusie o živote v meste a tiež zábavu, hudbu a dobré jedlo.

Čo vás na Bratislave baví a čo považujete za najpálčivejší problém? Na čom môže stavať a čo naopak potrebuje urýchlene najskôr zmeniť? Kultúra, šport, prostredie vhodné pre mladé rodiny, životné prostredie, doprava, seniori, turizmus, architektúra či hospodárenie mesta. Je to len výber tém, ktoré tvoria komplex života v našom hlavnom meste. Všetkým z nich sa bude Urbansummit venovať. Vyberte si, čo je pre vás najzaujímavejšie a príďte si vypočuť diskusie odborníkov na jednotlivé témy.

Tento rok je zároveň rokom komunálnych volieb. A tak súčasťou Urbansummitu bude aj diskusia kandidátov na primátora. Spoznajte ich návrhy na riešenia a položte im kontrolné otázky. Vyberte si, komu dáte svoj hlas.

Prečo to robíme?
Veríme v dlhodobú udržateľnosť pokiaľ má v sebe odbornosť, jedinečnosť a schopnosť prepájať ľudí a zodpovedné strany s cieľom vytvárať prostredie pre hľadanie riešení a posun v pred. Z tohto dôvodu je pre nás kľúčové udržať si „nadhľad“ tzn. byť „nezávislí“ v tom pravom zmysle slova.
Chceme spájať všetky zapojené strany s cieľom predchádzať konfliktom, zdieľať nadšenie pre inovatívne riešenia a vytvárať dialóg pre ich efektívnu aplikáciu. Viac o našej misii si môžete prečítať tu.

Kto sme?
Nezavisly urbanný „think tank“ aktívnych ľudí a organizácii
Sme autori a organizátori veľkoformatových konferencií pod značkou Techsummit Events, ktoré prinášaju do nášho regiónu kúsok „sveta“. Viac informácií o nás nájdete tu.

Participácia
Celý proces tvorby konferencie je tvorený participatívne. Radi si vypočujeme ďalšie podnety na výzvy, ktoré sú prioritne a mohli by sme ich zapracovať do aktuálnej agendy.

Čo chceme dosiahnúť?
Aktuálne prostredie, v ktorom sa nachádza spoločnosť je veľmi atomizovaná. Spája nás len kríza dôvery v orgány a zástupcov „ľudu“. Radi by sme prostredníctvom konferenčného formátu prilákali na jedno miesto všetky zainteresované strany, ktoré tvoria „mesto“ tzn. odborníci, politici, tretí sektor ale aj celkovo aktívnych občanov. Cieľom diskusného formátu všetkých zainteresovaných strán je vytvoriť prostredie na pomenovanie potenciálnych problémov a pohľady na ich eventuálne riešenia. Priamo na konferencii vzniknú spolupráce, resp. návrhy na kooperácie, ktoré môžu budúci naši lídri využiť vo svojej ďalšej práci. Myslime si, že je kľúčové aby sa hľadalo riešenie ako zapojiť spoločnosť tzn., firmy, aktívnych občanov do procesov a samotnej tvorby mesta.